Λανς-Ρεν 1-1: Δίκαιη μοιρασιά (highlights)

Η Λανς έμεινε στο 1-1 στο «Μπολάρ Ντελελίς» κόντρα στην Ρεν, για την αναμέτρηση που έκλεισε την 2η αγωνιστική της Ligue 1.

Η ισοπαλία μοιάζει ένα δίκαιο αποτέλεσμα καθώς και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη.

Η Λανς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε πολύ νωρίς, μόλις στο 3ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ του Μασάντο στην κίνηση, μετά από κόρνερ του Φουλτζινί, ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνο δεν απειλήθηκε στο ελάχιστο.

Στην επανάληψη η Ρεν κέρδισε πέναλτι, όταν μετά από λάθος του Σαμέντ ο Μπουριγκό έστρωσε για τον Καλιμουεντό ο οποίος ανατραπηκε από το Ντάνσο.

Ο Μπουριγκό πρώην παίκτης της Λανς δεν αστόχησε για το 1-1.

Στην συνέχεια το ματς είχε μια άγρια ομορφιά, με χαμένες ευκαιρίες και για τους δύο και δοκάρι για την Λανς στο 65’ σε σουτ του Ντιουφ.