Τουλούζ – Λιλ 0-2: Διαφορά ποιότητας (hls)

Η Λιλ επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας την Τουλόύζ με δύο γκολ στο φινάλε της αναμέτρησης.

Εξαιρετικό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με αρκετές φάσεις και ευκαιρίες από τις δύο ομάδες που έψαξαν με αξιώσεις το γκολ. Το ματς σταμάτησε για 11 λεπτά λόγω έντονης βροχόπτωσης και ο διαιτητής τράβηξε τους παίκτες στα αποδυτήρια καθώς έπεσε και αρκετό χαλάζι. Η Λιλ έχει μεγαλύτερη ποιότητα και λύσεις και κατάφερε να φύγει με το «διπλό» επιστρέφοντας στις επιτυχίες μετά από δύο σερί ισοπαλίες.

Το σκορ άνοιξε ο Βραζιλιάνος Ριμπέιρο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζεγκρόβα (85ο λεπτό, 0-1) και το έκλεισε ο Μπαγιό που ήρθε από τον πάγκο (0-2, 90+11). Η Λιλ προσπέρασε τη Ρεν που παίζει αύριο με την Παρί Σεν Ζερμέν στην πρωτεύουσα (19/3,18.05) και κάθεται πίσω από τη Μονακό που παίζει και αυτή αύριο με την Αζαξιό στην Κορσική (19/3, 14.00).