Μονπελιέ – Λανς 1-1 : Όλα σε ένα τρίλεπτο (hls)

Η Λανς δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα στο Λα Μοζόν. Η βελτιωμένη Μονπελιέ της πήρε ισοπαλία 1-1.

Η Λανς προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με το πρώτο γκολ του Φουλζινί με την φανέλα της ομάδας.

Στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου δεν ενοχλήθηκε ποτέ από την γεμάτη απουσίες Μονπελιέ και πήγε στα αποδυτήρια μπροστα στο σκορ με 1-0.

Χωρίς πολλές φάσεις και το δεύτερο ημίχρονο και όλα έγιναν μέσα σε ένα τρίλεπτο.

Με στημένη μπάλα η Λανς έχασε την ευκαιρία για το 0-2 καθώς ο Ντάνσο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι (57′) και στην επόμενη φάση η Μονπελιέ ισοφάρισε. Ο Μαουάσα με κεφαλιά έκανε το 1-1 στην μοναδική καλή στιγμή των γηπεδούχων.

Το τελικό 1-1 δεν βοηθάει την Λανς στην προσπάθεια να τρυπώσει στην πρώτη τριάδα. Η Μονπελιέ βελτιώνεται.

Μονπελιέ : Λεκόντ – Κουγιατέ, Ζουλιάν, Εστέβ (30′ Φαγιάντ) – Σακό, Φερί, Σοτάρ, Σιλά – Νορντέν (89′ Τσατό), Μαουάσα (73′ Μαβιντίντι), Καζρί (89′ Ζερμάν)

Λανς : Σάμπα – Γκροντίτ, Ντάνσο, Μεδίνα – Φρανκόβσκι (88′ Λε Καρντινάλ), Φοφανά, Σαμέντ, Ματσάδο (78′ Αϊνταρά) – Φουλζινί (64′ Οπέντα), Τόμασον (78′ Ντα Κόστα), Σοτοκά