Τρουά – Λιόν 1-3: Τα νιάτα και ο Λακαζέτ (hls)

Η Λιόν με δεύτερη σερί νίκη μακριά από την έδρα της νίκησε πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ την μαχητική Τρουά.

Η Τρουά προσπάθησε να αιφνιδιάσει την Λιόν και παραλίγο να προηγηθεί. Η ποιότητα μίλησε στο φινάλε του ημιχρόνου με τον νεαρό Μπαρκολά να διαμορφώνει το σκορ του ημιχρόνου σε κομβικό σημείο (0-1, 43ο λεπτό). Στην επανάληψη ο ρυθμός ανέβηκε με την Τρουά να ψάχνει ισοφάριση αλλά το σόλο του Τσερκί έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μπλαν (0-2, 59ο λεπτό). Η Τρουά ξαναμπήκε στο ματς με τον Πορτογάλο Ρόνι Λόπες (1-2, 62ο λεπτό) με τον Αλεξάντερ Λακαζέτ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις με το 13ο φετινό του γκολ (1-3, 90+).