Τουλούζ – Μονπελιέ 4-2: Δακρυγόνα, διακοπή και… τεσσάρα (hls)

Ένα… σαρωτικό ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Τουλούζ, προκειμένου να πάρει τη νίκη με 4-2 επί της Μονπελιέ σε παιχνίδι για την ένατη αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτη διακοπή στο παιχνίδι, καθώς οι χούλιγκαν της Μονπελιέ πέταξαν… δακρυγόνα στον αγωνιστικό χώρο!

Αν και η Μονπελιέ βρήκε γρήγορο γκολ με τον Κότσα στο 6ο λεπτό, η Τουλούζ κατάφερε να αντιδράσει και να ρίξει στα… σκοινιά τους φιλοξενούμενους. Ο Σπίρινχες ισοφάρισε σε 1-1 στο 17ο λεπτό, ο Αμπουχλάλ έκανε το 2-1 στο 23′, ο Σαϊμπί σημείωσε το τρίτο τέρμα των γηπεδούχων στο 30′ και ο Ντεγιάγκερε το τέταρτο γκολ της Τουλούζ στο 47′.

Στο 60ο λεπτό, η Τουλούζ έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μίκελ Ντέσλερ, ενώ ο Ουαχί στο 67ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Ο Χάρης Τσιγγάρας ήταν στην αποστολή της Τουλούζ, ωστόσο δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.