Ρενς – Λανς 1-2: “Απόδραση” στο 92′! (vids)

Με γκολ του Φοφανά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λανς κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 τη Ρενς και διατήρησε... αναμμένη τη "φλόγα" της ελπίδας για ευρωπαϊκή συμμετοχή!

Με γκολ του Φοφανά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λανς κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 τη Ρενς και διατήρησε… αναμμένη τη “φλόγα” της ελπίδας για ευρωπαϊκή συμμετοχή!

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη στήριξη πολυάριθμων φιλάθλων τους στο γήπεδο και ήταν καλύτεροι, αλλά αναποτελεσματικοί. Η Ρενς βρέθηκε στο 28ο λεπτό να ανοίγει το σκορ με τέρμα του Ζένελι, ωστόσο η Λανς δεν πέταξε… λευκή πετσέτα.

Αρχικά ισοφάρισε στο 55ο λεπτό με τον Σοτόκα και πήρε τη νίκη με το τέρμα που πέτυχε στο 92ο λεπτό ο αρχηγός της, Σέκο Φοφανά.

Η Λανς βρίσκεται στην 7η θέση της κατάταξης με 58 βαθμούς, δύο λιγότερους από την 5η Στρασμπούρ και την ευρωπαϊκή θέση, ενώ η Ρενς έμεινε 12η με 43 βαθμούς.