Ρενς – Στρασμπούρ 1-1: Οι αλλαγές έκαναν τη διαφορά

Η Στρασμπούρ ήταν καλύτερη όμως η Ρενς κατάφερε να κλέψει το βαθμό με τις κινήσεις από τον πάγκο της.

Η Στρασμπούρ πέταξε δύο βαθμούς στη βορειοανατολική Γαλλία και έμεινε στην 5η θέση της βαθμολογίας κάτω από τη Ρεν. Στο πρώτο ημίχρονο δοκίμασε αρκετές φορές σουτ έξω από την περιοχή αλλά κανένα δεν απείλησε ιδιαίτερα τον Ραϊκοβιτς. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σρασμπούρ έβαλε στο ματς και τον Αζόρκ που δεν είχε μπει στο κλίμα στο πρώτο μέρος με τον φορ της Στρασμπούρ να αρχίζει να ζεσταίνεται…

Η Σρασμπούρ άνοιξε το σκορ με τον Μπελγκάρ που νίκησε τον Ραϊκοβιτς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή (0-1, 69ο λεπτό), όμως η Ρενς ισοφάρισε από το πουθενά με τις αλλαγές του Όσκαρ Γκαρθία να συνεργάζονται, με το στημένο του Κοσσοβάρου Ζένελι και την προσπάθεια του Σουηδού Καζούστ που πέτυχε το παρθενικό του γκολ στη Ligue 1 (1-1, 84ο λεπτό).