Μονακό – Στρασμπούρ 1-1: Ισοπαλία σε ένα κακό ματς (hls)

Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς ισόπαλες με δυο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι να γράφουν την ιστορία της αναμέτρησης.

H Μονακό υποδέχτηκε την Στρασμπούρ στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Ligue 1 με τις δυο ομάδες να ολοκληρώνουν την αναμέτρηση ισόπαλες με σκορ 1-1.

Λίγες οι καλές στιγμές σε έναν αγώνα που δεν είχε ρυθμό στην μεγαλύτερη διάρκεια του με τις δυο ομάδες να προσέχουν κυρίως την αμυντική τους λειτουργία χωρίς να ρισκάρουν πολλά πράγματα στον αγωνιστικό χώρο.

Οι Μονεγάσκοι είχαν την κατοχή της μπάλας και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην κινδυνεύσουν από του φιλοξενούμενους ενώ είχαν τις πιο σημαντικές στιγμές του αγώνα με το δοκάρι του Μπεν Γιεντέρ και την μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Μπουαντού.

Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μπεν Γιεντέρ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ με τον ίδιο τρόπο έφερε το ματς σε ισορροπία ο Αζόρκ στο 47ο λεπτό του αγώνα. Οι δύο ομάδες παραμένουν ισόβαθμες στους 20 βαθμούς.