Μαρσέιγ – ΠΣΖ 0-0 : Άσφαιρες

Η Μαρσέιγ κοίταξε στα μάτια την Παρί Σεν Ζερμέν και πήρε δίκαια την ισοπαλία. Το αποτέλεσμα 0-0 σε ένα παιχνίδι όπου η Μαρσέιγ έπαιξε με παίκτη παραπάνω από το 56ο λεπτό.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ αλλά σωστά δεν μέτρησε. Με αυτογκόλ του Λουάν οι φιλοξενούμενοι (14′) αλλά υπήρχε όφσαϊντ νωρίτερα και με τον Μίλικ οι γηπεδούχοι (20′) αλλά ήταν όφσαϊντ ο Λιρόλα νωρίτερα.

Το πρώτο ημίχρονο είχε καλό ρυθμό και από δύο καλές ευκαιρίες ακόμη για κάθε ομάδα αλλά οι τερματοφύλακες άντεξαν.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με την σωστή αποβολή του Χακίμι (56′) ο οποίος σταμάτησε αντικανονικά τον Γιουντέρ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες πρόσεξαν την άμυνά τους. Δυο καλές στιγμές είχαν οι γηπεδούχοι με τον Ρονζιέ (65′) και τον Κόνραντ (77′) αλλά και οι δύο ήταν άστοχοι.

Δίκαιη ισοπαλία.

Μαρσέιγ (4/2/3/1) : Λόπεθ – Ρονζιέ (71′ Κόνραντ), Σαλιμπά, Τσαλέτα-Τσαρ, Λουάν Πέρες – Γκεντουζί, Καμαρά (71′ Γκέγε) – Λιρόλα, Παγέτ, Γιουντέρ (78′ Ζέρσον) – Μίλικ (78′ Τζενγκ)

ΠΣΖ (4/2/3/1) : Ναβάς – Χακίμι, Μαρκίνιος, Κιπεμπέ, Μέντες – Βεράτι (45+ Γκέγε), Ντανίλο – Ντι Μαρία (61′ Κέρερ), Νεϊμάρ (82′ Βαϊνάλντουμ), Μέσι – Μπαπέ