Εύκολο απόγευμα για Παρί

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η Παρί καθώς επικράτησε 3-0 της Ρεμς και συνέχισε την πορεία της προς τον τίτλο του πρωταθλητή.

Η ομάδα του Λοράν Μπλαν συνέχισε με κεκτημένη ταχύτητα από το Τσάμπιονς Λιγκ και τη νίκη με 3-1 επί της Τσέλσι επικρατώντας με 3-0 της έβδομης Ρεμς.

Το σκορ άνοιξε στο 43ο λεπτό ο Καβάνι έπειτα από ασίστ του Φαν Ντερ Βιλ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων χάρη στο γκολ του Μαντί ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο ίδιος παίκτης.

Έτσι, η Παρί παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 79 βαθμούς ενώ η Ρεμς παρέμεινε στην έβδομη θέση με 44 πόντους.