Το ντέρμπι δεν είχε νικητή

Το ντέρμπι ανάμεσα στη Ρεμς και τη Μαρσέιγ δεν ανέδειξε νικητή καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 29ης αγωνιστικής του Σαμπιονά.

Στα πρώτα 45 λεπτά δεν υπήρχε σκορ καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο μηδέν ενώ στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχισαν να προηγηθούν με τον Ντεβό στο 67ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Σινιορίνο. Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν και κατάφεραν στο 80ο λεπτό να σκοράρουν με τον Ζινιάκ και να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, οι Μασσαλοί παρέμειναν στην έκτη θέση της βαθμολογίας με 44 βαθμούς ενώ ακριβώς από κάτω είναι η Ρεμς με 43 βαθμούς.