Πρώτο… αίμα στην Ανδαλουσία

Η Ρεάλ προηγήθηκε στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», αλλά έχασε 3-2 από τη Σεβίλη γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα στη σεζόν.

Η Ρεάλ προηγήθηκε στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», αλλά έχασε 3-2 από τη Σεβίλη γνωρίζοντας την πρώτη της ήττα στη σεζόν. Ο Σέρχιο Ράμος άνοιξε το σκορ στο 22′ με ωραίο γυριστό από την περιοχή, αλλά οι «μερένχες» δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το «διπλό» ενόψει και του clasico με την Μπαρτσελόνα που ακολουθεί.

Ο Ιμόμπιλε ισοφάρισε στο 36′ και με τα τέρματα των Μπανέγα (61′), Γιορέντε (74′) στο δεύτερο ημίχρονο οι Ανδαλουσιάνοι έφεραν οριστικά τα πάνω-κάτω.

Ο Ροντρίγκες μείωσε στις καθυστερήσεις και απλά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, χωρίς να μπορέσει να σώσει την ομάδα του από την ήττα που την έριξε στη δεύτερη θέση της Πριμέρα Ντιβισιόν.