Βαλένθια – Κάντιθ 1-1 : «Νυχτερίδες» κι αράχνες στο Μεστάγια! (vid)

Νέα απώλεια για την Βαλένθια που παραμένει στα όρια της επικίνδυνης ζώνης! Η Κάντιθ άνοιξε το σκορ με τον Λοθάνο στο 58' και οι "νυχτερίδες" ισοφάρισαν με τον Μάξι Γκόμες στο 78'

Ισόπαλο έληξε το ματς της Βαλένθια με την Κάντιθ με τις «νυχτερίδες» να παραμένουν στα όρια της ζώνης του ζώνη του υποβιβασμού!
Κι όμως, τα παθαίνει αυτά η ομάδα που μετρά πλέον τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια χωρίς νίκη με την τελευταία της επιτυχία πριν δύο μήνες όταν διέλυσε (!!) με 4-1 την Ρεάλ Μαδρίτης ενώ ενδιάμεσα έχει και μια ισοπαλία 2-2 στο «Καμπ Νου» κόντρα στην Μπαρτσελόνα (!)
Απόψε και σε ένα ακόμα πιο αγχωτικό ματς η Βαλένθια βρέθηκε να «τρέχει» πίσω απ΄το σκορ όταν η Κάντιθ τις έκλεισε πολλούς διαδρόμους στο πρώτο μέρος ενώ στην πιο ζωηρή επανάληψη αυτή ήταν που προηγήθηκε με γκολ του Τσόκο Λοθάνο στο 58ο λεπτό.
Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε με κεφαλιά του Ουρουγουανού Μάξι Γκόμες στο 78ο λεπτό!
Οι νεοφώτιστοι πλησιάζουν με ανάσες τη μέση της βαθμολογίας ενώ οι «νυχτερίδες» νιώθουν άβολα, «αραχνιασμένες» στον… ιστό (γραμμή) της επιβίωσης στην Ισπανική La Liga