Εϊμπάρ-Ρεάλ Μαδρίτης: 1-3 Νίκη κορυφής (hls)

Η Ρεάλ Μαδρίτης με δύο γρήγορα γκολ έθεσε τις βάσεις νίκης απέναντι στην Εϊμπάρ και πήρε το διπλό που την φέρνει ξανά στην κορυφή παρέα με την Ατλέτικο.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ψάχνει τον τελευταίο καιρό να βρει διάρκεια στο παιχνίδι της και απέναντι στην Εϊμπάρ ήθελε να “ξεκλειδώσει” από νωρίς το ματς και τα κατάφερε.

Ο Μπενζεμά μόλις στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους “μερένχες” με τον Μόντριτς να κάνει το 2-0 στο 13ο λεπτό και να βάζει γερά θεμέλια νίκης για τη “βασίλισσα της Ευρώπης”.

Το γκολ του Κίκε στo 28ο λεπτό έβαλε και πάλι την αμφιβολία στους παίκτες του Ζιντάν οι οποίοι μολονότι διαχειρίστηκαν το ματς, σε κάποιες φάσεις του παιχνιδιού αγχώθηκαν.

Μέχρι που ο Λούκας στις καθυστερήσεις από ασίστ του Μπενζεμά έκανε το 3-1 που ήταν και αποτέλεσμα του αγώνα. Έτσι η Ρεάλ βρέθηκε και πάλι στην κορυφή παρέα με την Ατλέτικο Μαδρίτης αλλά με δύο παιχνίδια περισσότερα.

Την ίδια ώρα η Εϊμπάρ έμεινε στον συνωστισμό της ουρας της βαθμολογίας μόλις έναν βαθμό πάνω από τη διακεκαυμένη ζώνη.