Υπάρχει ζωή στη Λεβάντε!

Η Λεβάντε μπορεί να βρισκόταν πίσω στο σκορ για 86 λεπτά ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 με ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 13ο μόλις λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελ Αραμπί αλλά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 86ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια χάρη σε γκολ του Καμαράσα. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Νταβίντ Μπαράλ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι έληξε με τον διαιτητή να δείχνει συνολικά τρεις κόκκινες κάρτες αφού απέβαλε τους Κολούνγκα στο 72ο, Ελ Αραμπί στο 79ο και Ραμί στο 79ο επίσης λεπτό.

Έτσι, η Λεβάντε προσπέρασε τη Γρανάδα καθώς έφτασε τους 22 βαθμούς και πέρασε στη 18η θέση, έναν πόντο πίσω από την Έλτσε.