Βιγιαρεάλ – Κάδιθ 0-0: Δεν Χ-άρηκε κανείς! (highlights)

Ισόπαλο χωρίς γκολ τελείωσε το παιχνίδι για την 23η αγωνιστική ανάμεσα σε Βιγιαρεάλ και Κάδιθ.

Η Βιγιαρεάλ δεν κατάφερε μετά την εντυπωσιακή νίκη κόντρα στην Μπαρτσελόνα την προηγούμενη αγωνιστική της La Liga, να επικρατήσει της Κάδιθ εντός έδρας στο τελικό 0-0.

Οι δύο ομάδες, ήθελαν τη νίκη για να απομακρυνθούν από τα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι, ήταν σωστά παρατεταγμένοι στην άμυνα και δεν επέτρεψαν στην Βιγιαρεάλ, να φτάσει στην επίτευξη γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μαρθελίνο είχε την κατοχή αλλά η Κάδιθ ήταν αυτή που απείλησε περισσότερες φορές, χωρίς όμως να μπορέσει να σκοράρει. Η καλύτερη στιγμή ήρθε στο 35 με κεφαλιά του Ράμος! Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων, ήταν από τους διακριθέντες για την ομάδα του, αλλά παράλληλα, επιθετικά ήταν απελπιστικά μόνος του.

Τις ευκαρίες η Βιγιαρεάλ αλλά έλειψε το γκολ

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κάδιθ έδωσε βάρος στην άμυνα, η Βιγιαρεάλ πίεσε αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει για να παραμείνει το τελικό 0-0.

Βιγιαρεάλ: Γιέργκενσεν, Κίκο, Αλμπιόλ, Κουένκα, Μορένο, Αχομάς(46΄Γκέδες), Κομεσάνια(70΄Καπού), Κοκλέν(89΄Τριγκέρος), Μπαένα, Μορένο, Σέρλοθ(46΄Μοράλες)

Κάδιθ: Λεντέσμα, Λούκας Πιρές, Τσουστ, Μερέ, Καρθελέν, Ναβάρο(82΄Γκόμες), Εσκαλάντε(93΄Κουαμέ), Φερνάντεθ, Αλέχο(75΄Χουάνμι), Ράμος(82΄ Οκάμπο), Σομπρίνο(93΄Ζαλδούα)