Χετάφε – Οσασούνα 2-1: «Ντύθηκε» ήρωας στο φινάλε ο Μάτα

Το γκολ του Ματά στο 90' έδωσε τη νίκη στη Χετάφε με 2-1 επί της Οσασούνα για την 37η αγωνιστική της La Liga.

Η Χετάφε υποδέχτηκε την Οσασούνα για την προτελευταία αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, αλλά κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους αποτέλεσμα και να πανηγυρίσουν τη νίκη στο φινάλε του ματς.

Η Οσασούνα πέτυχε γκολ από τα αποδυτήρια με τον Άβιλα στο 2′, αλλά στο 39ο λεπτό ο Λατάσα ισοφάρισε για τη Χετάφε σε 1-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μάτα στο 90′ και έδωσε το βαθμολογικό τρίποντο στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι είναι στην 14η θέση με 41 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στην 7η με 50.