Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 2-1: Νίκη τίτλου στις καθυστερήσεις (hls)

Στο +12 πλέον οι Καταλανοί από τους Μερένχες!

Νίκη τίτλου για την Μπαρτσελόνα απέναντι στη Ρεάλ στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της La Liga! Οι Καταλανοί ολοκλήρωσαν μία σπουδαία ανατροπή στο «Καμπ Νόου» στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κεσιέ και επιβλήθηκαν 2-1 των Μαδριλένων!

Οι Μπλαουγκράνα βρέθηκαν με την πλάτη στο τοίχο στο 9΄ μετά το αυτογκόλ του Αραούχο, αλλά φρόντισαν να ισοφαρίσουν λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με τον Σέρχι Ρομπέρτο και να πάρουν τον δρόμο προς τα αποδυτήρια στο 1-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της κυκλοφορίας της μπάλας, πίεσαν, αλλά έπρεπε να περάσουν 92 λεπτά για να φτάσουν στην σπουδαία νίκη και ενδιάμεσα το VAR να μη μετρήσει γκολ του Ασένσιο για οφσάιντ!

Έτσι η Μπαρτσελόνα βρίσκεται πλέον στο +12 από τη Ρεάλ στη μάχη του τίτλου και μπορεί να τον χάσει, μόνο αν «αυτοκτονήσει»…

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Τσάβι): Τερ Στέγκεν, Αραούχο, Κουντέ, Κρίστενσεν, Μπαλντέ, Ρομπέρτο (77′ Κεσιέ), Μπουσκέτς, Ντε Γιονγκ, Ραφίνια (84′ Τόρες), Λεβαντόβσκι, Γκάβι

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Αντσελότι): Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Ρίντιγκερ, Νάτσο (62′ Μεντί), Μόντριτς (76′ Θεμπάγιος), Καμαβινγκά (76′ Τσουαμενί), Κρόος (62′ Ροντρίγκο), Βαλβέρδε (76′ Ασένσιο), Μπενζεμά, Βινίσιους