Σ-έξι Μπάρτσα με τρομερό Λεβαντόφσκι (vid)

Επίδειξη δύναμης έκανε η Μπαρτσελόνα στο φιλικό με την Πούμας, καθώς τη συνέτριψε με 6-0, έχοντας πρωταγωνιστή τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Βράβευση και αποθέωση για τον Ντάνι Άλβες.

Ο Πολωνός επιθετικός στο πρώτο του παιχνίδι στο “Καμπ Νου” συστήθηκε με τον καλύτερο τρόπο στον κόσμο της Μπαρτσελόνα.

Ο Λεβαντόφσκι μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Πέδρι δυο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 μετά από ασίστ του Πολωνού επιθετικού. Στο 10′ ο Ντεμπελέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο το 3-0 και εννέα λεπτά αργότερα ο Πέδρι έγραψε το 4-0, μετά από ασίστ του Λεβαντόφσκι.

Οι “μπλαουγκράνα” μπήκαν φουριόζοι και στο δεύτερο ημίχρονο, ε τον Ομπαμεγιάνγκ στο 49’ να κάνει το 5-0 και τον Ντε Γιονγκ λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Πριν την έναρξη του αγώνα η διοίκηση της Μπαρτσελόνα τίμησε τον Ντάνι Άλβες για την προσφορά του όλα αυτά τα χρόνια στην καταλανική ομάδα.