Νίκη για τη Μάλαγα

Η Μάλαγα επικράτησε με 2-1 της Εσπανιόλ, μετά από αξιόλογη εμφάνιση. Η ομάδα του Πελεγκρίνι κατάφερε ισοφάρισαν στην εκπονή του πρώτου μέρους με τον Αλβάρο.

Η Μάλαγα επικράτησε με 2-1 της Εσπανιόλ, μετά από αξιόλογη εμφάνιση. Η ομάδα του Πελεγκρίνι κατάφερε ισοφάρισαν στην εκπονή του πρώτου μέρους με τον Αλβάρο. Στην επανάληψη, η Μάλαγα πήρε τον έλεγχο και βγήκε στην επίθεση για να καταφέρει να φτάσει στο δεύτερο γκολ και ευτύχησε να το πετύχει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Απόνο στο 73ο λεπτό.

Μάλαγα: Καμπαγέρο, Μονρεάλ, Ματάισεν, Ντεμικέλις, Γκαμέζ, Γκονζάλες, Ντούντα (67′ Άπονο), Ίσκο (67′ Φαν Νίστελροϊ), Τουλαλάν, Χοακίν (92′ Σάντσεζ), Ροντόν
Εσπανιόλ: Αλβάρεζ, Βίλα, Μορένο, Ροντρίγκεζ, Γκαλάν, Ντατόλο, Ρομαρίκ (76′ Παντιάνι), Βερντού, Φορλίν (82′ Μπαένα), Βάις (55′ Ντε λα Φουέντε), Αλβάρο