Νίκη στο νήμα για Μπάρτσα

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 επί της Σεβίλλης στο Καμπ Νου σε ένα ματς που κρίθηκε στην εκπνοή της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε στο 36ο λεπτό ο Ντάνι Άλβες έπειτα από ασίστ του Κορέια και αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Μέσσι σκόραρε στο 75ο λεπτό και όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι είχε τελειώσει. Στο 80ο λεπτό όμως ο Ράκιτιτς μείωσε σε 2-1 έπειτα από ασίστ του Βιτόλο και δέκα λεπτά αργότερα ο Κόκε ισοφάρισε για την ομάδα έπειτα από πάσα του σκόρερ του πρώτου τέρματος.

Η λύτρωση για τους «μπλαουγκράνα» ήρθε στο 94ο λεπτό του αγώνα με τον Αλέξις Σάντσεζ να σημειώνει το νικητήριο γκολ για την ομάδα του.

Έτσι, η ομάδα του Μαρίνο συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα έχοντας εννιά βαθμούς ενώ οι Σεβιγιάνοι δεν έχουν ξεκινήσει καλά αφού μετά από τρεις αγώνες έχουν μαζέψει μόλις δύο βαθμούς.