Ισόπαλη πρεμιέρα στην Κέρκυρα

Κέρκυρα και Παναχαϊκή κοντραρίστηκαν στο νησί των Φαιάκων αλλά καμία απ’ τις δύο δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη καθώς έμειναν στο 1-1.

Οι γηπεδούχοι γνώριζαν ότι έπρεπε να εκμεταλλευτούν την έδρα τους σε αυτή την πρώτη φάση ομίλων στο θεσμό του Κυπέλλου αλλά κόντρα στην ομάδα της Πάτρας δεν τα κατάφεραν αν και προηγήθηκαν.

Συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε στο 29ο λεπτό με ανορθόδοξο τρόπο για τους «Φαίακες» αφού ο Ασίγκμπα πέτυχε αυτογκόλ.

Ωστόσο, στην επανάληψη, η Παναχαϊκή παρουσιάστηκε βελτιωμένη και κατάφερε να ισοφαρίσιε με τον Πέδρο στο 64ο λεπτό, ο οποίος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Έτσι, το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα και οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό στη «μάχη» για την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού.