Πρόκριση στην Κρήτη για την Καλλονή

Με 2-1 πέρασε από την Κρήτη κόντρα στον Κισσαμικό η Καλλονή, εξασφαλίζοντας την πρόκρισή της στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν μόνο νίκη για να αφήσουν εκτός συνέχειας την ομάδα της Μυτιλήνης, με τον Ποσίνκοβιτς να διαμορφώνει το 1-0 για τον Κισσαμικό στο 35’.

Η Καλλονή έφερε το παιχνίδι στα ίσια και τις… καρδιές των φίλων της στη θέση τους στο 66’, με τον Μάρκοβιτς να σκοράρει για το «εύθραυστο» πάντως 1-1.

Το ματς ήταν οριακό μέχρι το φινάλε, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μανούσου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 1-2 για την Καλλονή.

Η ομάδα του Θαλή Θεοδωρίδη, τερμάτισε έτσι στη δεύτερη θέση του 8ου ομίλου με 6 βαθμούς, ενώ ο Κισσαμικός έμεινε στον 1.