Με δεύτερη τριάρα στους “16” η Λαμία (video)

Με δεύτερη νίκη επί του Αιολικού, ξανά με 3-0, η Λαμία πήρε την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Άκης Μάντζιος έχοντας την ασφάλεια του 3-0 του πρώτου αγώνα έδωσε την ευκαιρία σε παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί πολύ ως τώρα και αυτοί τον δικαίωσαν με την εμφάνισή τους.

Η Λαμία κέρδισε 3-0 με τον Βλαχομήτρο στο 13’ να αξιοποιεί την σέντρα του Βασιλόγιαννη και με κεφαλιά να ανοίγει το σκορ. Τρία λεπτά μετά ο Βασιλόγιαννης με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αιολικού για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 66’, όμως ο Βλαχομήτρος νικήθηκε από τον Σφύρλα και έμεινε το 2-0. Για τρία λεπτά όμως, καθώς στο 69’ ο Βασιλόγιαννης με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο τέρμα του και σημείωσε το τελικό 3-0.

Οι ενδεκάδες:
Λαμία:  Κάχριμαν, Ασίγκμπα, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Μπαχανάκ, Ράμος, Σάλιακας, Ανάκογλου, Καραγιάννης, Βασιλόγιαννης, Βλαχομήτρος.
Αιολικός: Σφυρλάς, Αντωνάκας, Καλαφάτης, Σουμά, Μπάρκας, Τσομπανέλλης, Καλόμπο, Κατσίκης, Αλαγιάννης, Παλαμούτσης, Καλαμπόκας.