Πρόκριση με «τριάρα» για τον Ατρόμητο

Ο Ατρόμητος πέρασε νικηφόρα από την Κομοτηνή επικρατώντας 3-0 του Πανθρακικού και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι παίκτες του Γιώργου Κορακάκη γνώριζαν πως εάν ήθελαν την πρόκριση θα έπρεπε να εμφανιστούν απόλυτα σοβαροί και να πάρουν τη νίκη και τα κατάφεραν από το πρώτο ημίχρονο μάλιστα.

Το σκορ άνοιξε στο ενδέκατο μόλις λεπτό ο Τόνσο με σουτ μέσα από την περιοχή ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μπαστακός με κοντινή προβολή σκόραρε για το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό ο Τόνσο.

Με αυτή τη νίκη οι Περιστεριώτες έφτασαν τους έξι πόντους, όσους και ο Παναιτωλικός και «τσέκαραν» το εισιτήριο για τους «16» του θεσμού.