«Σκότωσε» τον «Φονέα» η Παναχαϊκή!

Η Παναχαϊκή πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Φωστήρα καθώς επικράτησε 2-0 στη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδος.

Οι Πατρινοί γνώριζαν ότι εάν ήθελαν να μείνουν ζωντανοί στο «κυνήγι» της πρόκρισης θα έπρεπε να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Φωστήρα και το κατάφεραν.

Το σκορ άνοιξε στο 36ο λεπτό ο Μαρουκάκης με κοντινή προβολή αλλά στην εκπνοή του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Αναστασόπουλου.

Ωστόσο, αυτό δεν τους πτόησε και στην επανάληψη πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Πατινιώτη να σκοράρει με κοντινό πλασέ έπειτα από ασίστ του Ντα Κόστα.

Έτσι, οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρώτη τους νίκη στο θεσμό και πλέον βρίσκονται στην πρώτη θέση μαζί με τον Ολυμπιακό που έχει ωστόσο ένα παιχνίδι λιγότερο.