Καλλιθέα και καλή… χρονιά!

Με το «δεξί» μπήκε στο νέο έτος η Καλλιθέα, που για τη 14η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Football League επικράτησε 2-1 του Φωκικού στο «Ελ Πάσο» και επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές.

Οι παίκτες του Κριστόφ Βαζέχα βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 8ο λεπτό, όταν ο Φράγκος άνοιξε το σκορ από το σημείο του πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Θέος.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και αφού ισοφάρισαν αρχικά με τον Παγώνη στο 37′, έφτασαν στο τελικό 2-1 με κεφαλιά του Γκαλάν στο 68ο λεπτό.

Η Καλλιθέα ανέβηκε έτσι στην τρίτη θέση με 25 βαθμούς, ενώ έκτος παρέμεινε ο Φωκικός με 20.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Καλλιθέα (Κριστόφ Βαζέχα): Κατσούλης, Μουσταφίδης, Καλαμιώτης, Πίκολο, Παγώνης, Ρουσάκης, Πούλγκα (59′ Κατσικογιάννης), Φαγιέ, Γκαλάν, Χαϊκάλης (89′ Ατματσίδης), Καραλής (78′ Εμβέλε)

Φωκικός (Γιώργος Κούτσης): Λανζάνο, Πεχλιβανόπουλος, Άλλα, Ράντι, Θέος (63′ Γεωργουσόπουλος), Φράγκος, Σιμονιάν, Αλβαρεζ, Τζέκος, Πολυχρονάκης, Καλαγκάνης