Φιλικό 5-1 επί του Ιωνικού

Εντυπωσιακή νίκη με 5-1 πέτυχε η Καλλιθέα σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στον Ιωνικό...

Εντυπωσιακή νίκη με 5-1 πέτυχε η Καλλιθέα σε φιλικό παιχνίδι κόντρα στον Ιωνικό, που έγινε την Τετάρτη στο γήπεδο της ομάδας του Γιώργου Βλαστού. Τόσο ο τεχνικός της Καλλιθέας όσο και ο προπονητής των φιλοξενούμενων, Απόστολος Χαραλαμπίδης έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους. Παράλληλα ο Ιωνικός στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε λεπτά συμμετοχής σε ορισμένους υπό δοκιμή ποδοσφαιριστές.

Το σκορ του ημιχρόνου έληξε ισόπαλο 1-1 και το γκολ για την Καλλιθέα πέτυχε ο Καραδήμος. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν τα υπόλοιπα τέσσερα γκολ, τα οποία σημείωσαν οι Κατσαρός (2) και Πινδώνης (2).