Επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Δράμας

Τη χαρά της νίκης, μετά από περίπου δύο μήνες, γεύτηκε η Δόξα Δράμας, η οποία επικράτησε 2-0 της Ηλιούπολης.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου ήταν σαφώς ανώτερη από τους Αθηναίους και έφτασε δίκαια στην κατάκτηση των τριών πόντων. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη μετά από έξι αγωνιστικές καθώς η τελευταία φορά που κέρδισε τρεις βαθμούς ήταν στις 10 Οκτωβρίου απέναντι στον Λεβαδειακό.

Το πρώτο γκολ της Δόξας πέτυχε στο 35′ με σουτ του Μαρκόφσκι από πλάγια δεξιά θέση εντός περιοχής.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, οι «μαυραετοί» έφτασαν και σε δεύτερο τέρμα με πέναλτι του Γκονζάλες, το οποίο είχε κερδίσει ο Κάπελ από τον Παραρά.

Το τέρμα αυτό «κλείδωσε» τη νίκη για τη Δόξα αφού η Ηλιούπολη αν και προσπάθησε, δεν κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα που είχαν διαμορφωθεί σε βάρος της.

Δόξα Δράμας (Μιχάλης Γρηγορίου): Σουλογάνης, Χατζηζήσης, Γελαδάρης, Βέρτζος, Μαρκόφσκι, Λίμα, Μοσχάκης, Γκονζάλες (78′ Μαραγκός), Κάπελ, Καρακώστας, Χλωρός (59′ Τσιμπλίδης).
Ηλιούπολη (Κώστας Αρβανίτης): Μαραμά, Κατεμής, Παραράς, Νικολόπουλος, Σικαλιάς, Ουρόβεσιτς (55′ Δημήτρης), Στεφανίδης (55′ Ηλιόπουλος), Φούφουλας, Νατσέφσκι, Κρητικός (79′ Λόπες), Κάμπας.