Ερυθρόλευκη ανατροπή

Μέσα σε 11 λεπτά γύρισε την εις βάρος του κατάσταση ο Ολυμπιακός Βόλου κόντρα στον Παναιγιάλειο, για να πάρει τελικά τη νίκη με 2-1 για την 7η αγωνιστική της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι, έχασαν πέναλτι στο 12’ με τον Πέριτς, ωστόσο ο ίδιος παίκτης πήρε το «αίμα» του πίσω στο 43’, βάζοντας μπροστά την ομάδα της Αχαΐας (0-1).

Τα πράγματα έγιναν δυσκολότερα στο 72’ για τον Παναιγιάλειο, αφού η αποβολή του Ιωάννου έφερε το πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού, με τον Διαμαντόπουλο να μην αστοχεί από τη λευκή βούλα, ισοφαρίζοντας στο 73’ (1-1).

Η ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 84’ από το γκολ του Τσιλιγκίρη, με το 2-1 να μένει μέχρι το τέλος.

Ο Ολυμπιακός ανέβηκε στους 10 βαθμούς με τον Παναιγιάλειο να μένει προτελευταίος με 5 πόντους.