Υπολόγιζε χωρίς τον… Ξενοδόχοφ

Με γκολ του τερματοφύλακα της, Γεννάδιου Ξενοδόχοφ, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λάρισα έφυγε με το 1-1 από την έδρα της Παναχαϊκής.

Με γκολ του τερματοφύλακα της, Γεννάδιου Ξενοδόχοφ, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λάρισα έφυγε με το 1-1 από την έδρα της Παναχαϊκής. Ο Χατζής στο 68′ άνοιξε το σκορ για τους Πατρινούς και όλα έδειχναν ότι οι Θεσσαλοί θα γνώριζαν την πρώτη τους φετινή ήττα στη Φούτμπολ Λιγκ.

Στο 96′, ωστόσο, ο Ξενοδόχοφ προωθήθηκε σε κόρνερ και κατάφερε αυτό που στοχεύουν όλοι οι γκολκίπερ σε αντίστοιχες φάσεις. Με κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και χάρισε στην ομάδα του έναν πολύτιμο από βαθμολογική και ψυχολογική πλευρά πόντο.