Ισόπαλο και με… νεύρα το ντέρμπι

Παναχαϊκή και Παναιγιάλειος «κόλλησαν» στο 0-0 στο αχαϊκό ντέρμπι του Νότιου ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ.

Παναχαϊκή και Παναιγιάλειος «κόλλησαν» στο 0-0 στο αχαϊκό ντέρμπι του Νότιου ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ. Σε ένα ματς με λίγες φάσεις και πολλή ένταση, οι Πατρινοί έχασαν την ευκαιρία να αποσπαστούν από τον τρίτο στη βαθμολογία Απόλλωνα.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και ανέβασαν στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και έχασαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία με τον Κυβελίδη στις καθυστερήσεις.

Το ντέρμπι «φούντωσε» στο 41ο λεπτό μετά από ένα φάουλ στον Φουρτάδο και ένταση μεταξύ των παικτών. Στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν και οι δύο πάγκοι, ο Πιζ αντάλλαζε βρισιές με τον προπονητή της Παναχαϊκής, Σπανό, ο οποίος και αποβλήθηκε, αφού το ματς διακόπηκε για τέσσερα λεπτά.

Παναχαϊκή (Δ. Σπανός): Γεωργακόπουλος, Χούσα, Κάργας, Αλα Αλμπι, Χαρτσιάς, Γκαντιάγκα, Μπαλού, Στεργίδης, Ζλατκόφσκι (46΄ Πατηνιώτης, 65΄ Μαρουκάκης), Μπουντόπουλος (80΄ Φουρλάνος), Κυβελίδης

Παναιγιάλειος (Π. Γκουτσίδης): Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης, Ρουμπουλάκου, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας, Πιζ (46΄ Νάστος), Ουρτάδο (79΄ Σκαρτσίλας), Μπουρλάκης (68΄ Μωϋσίδης), Μίλεβιτς, Φουρτάδο