Πανσερραϊκός-ΠΟ Τριγλίας 1-0: Τρίποντο με υπογραφή Μέσι (hls)

Σε τροχιά ανόδου ο Πανσερραϊκός

Την 7η νίκη του στο πρωτάθλημα της Football League πέτυχε ο Πανσερραϊκός επικρατώντας 1-0 του ΠΟ Τριγλίας. Η ομάδα από τη Μακεδονία, έφτασε τους 22 βαθμούς και βρίσκεται στη 3η θέση, δύο πόντους μακριά από τις δύο πρώτες που οδηγούν στη Super League 2. Από την άλλη πλευρά, ο ΠΟ Τριγλίας έμεινε στους 12 βαθμούς και την 7η θέση.

Ο Πανσερραϊκός είχε τη κατοχή και τον έλεγχο του ρυθμού σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Κρατούσε με ευκολία τη μπάλα στα πόδια του αλλά επί της ουσίας δεν δημιούργησε πολλά προβλήματα στην εστία των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έγιναν πιο επιθετικοί. Αποτελέσματα αυτού, ήταν στο 57ο λεπτό ο Μέσι να σκοράρει και να γράφει το 1-0 για την ομάδα του. Από εκεί και πέρα, οι γηπεδούχοι «πάγωσαν» το παιχνίδι και έφτασαν εν τέλη σε μια πολύ σημαντική νίκη για τη μάχη του προβιβασμού που αναμένεται να είναι εντυπωσιακή.