Κολομβία-Βραζιλία 2-1: Ανατροπή τεσσάρων λεπτών (video)

Η Κολομβία χρειάστηκε τέσσερα λεπτά για να ανατρέψει το σκορ στο ματς με τη Βραζιλία και να πάρει τελικά τη νίκη 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκαμπριέλ Μαρτινέλι στο 4’, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή, με δυο γκολ του Λουίς Ντίας. Αρχικά, ο ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ σκόραρε στο 75’ και στη συνέχεια χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, τέσσερα λεπτά αργότερα (79’). Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με 23/10 τελικές προσπάθειες, έναντι 12/3 των φιλοξενούμενων. Η «σελεσάο» είχε την κατοχή της μπάλας με 61%. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη των Κολομβιανών στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου και βρίσκονται στην τρίτη θέση με εννέα βαθμούς. Από την άλλη πλευρά, η Βραζιλία γνώρισε τη δεύτερη ήττα σε πέντε αγώνες και βρίσκεται στην πέμπτη θέση με επτά βαθμούς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης, στο παραπάνω βίντεο.