Κολομβία-Ουρουγουάη 2-2: Ο Νούνιες της χάρισε τον βαθμό (video)

Η Ουρουγουάη έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την Κολομβία, μετά το τελικό 2-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Χάμες Ροντρίγκες στο 35’, όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Ματίας Ολιβέιρα στο 47’. Η Κολομβία πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 52’ με τον Ματέους Ουρίμπε, όμως στο 87’ έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Καμίλο Βάργκας. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ντάργουιν Νούνιες ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Οι Ουρουγουανόι είχαν 52% κατοχή μπάλας και 15/6 τελικές, έναντι 14/4 της Κολομβίας. Επίσης, είχαν 83% ακρίβεια πασών. Με αυτή την ισοπαλία η Κολομβία έφτασε τους πέντε βαθμούς και βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Ουρουγουάη έφτασε τους τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.