Βενεζουέλα-Βραζιλία 1-3: Ζορίστηκε η “σελεσάο” (vid)

Η Βραζιλία κατάφερε να πάρει τη νίκη 3-1 κόντρα στη Βενεζουέλα, με ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με το γκολ του Έρικ Ραμίερες στο 11’, όμως κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μαρκίνιος στο 71’ και πήραν προβάδισμα με πέναλτι του Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα στο 85’. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Άντονι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν η ένατη νίκη της “σελεσάο” σε ισάριθμα ματς και ξέφυγε οκτώ βαθμούς από τη δεύτερη Αργεντινή, στον προκριματικό όμιλο της Νοτίου Αμερικής. Η Βραζιλία έχει 27 βαθμούς, ενώ η Βενεζουέλα έμεινε στους τέσσερις βαθμούς και στη δέκατη θέση της βαθμολογίας.