Βαριά ήττα για την Κύπρο

Την ήττα, σε φιλική αναμέτρηση στο «ΓΣΠ» της Λευκωσίας, γνώρισε η Κύπρος από τη Φινλανδία με 3-0, με τον Νίκο Νιόπλια, πάντως, να κάνει δοκιμές για τους γηπεδούχους.

Πούκι (14΄), Χετεμάι (28΄) και Κόλεμαϊνεν (86΄) σημείωσαν τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Η ενδεκάδα και οι αλλαγές της Κύπρου: Γιωργαλλίδης, Σολωμού (63′ Πάρπας), Τζούνιορ, Σιέλης, Η. Χαραλάμπους (87′ Αντωνιάδης), Ντοπρασίνοβιτς, Νικολάου (46′ Δημητρίου), Λαμπάν, Αλωνεύτης (46′ Βασιλείου), Χριστοφή (63′ Σωτηρίου), Εφραίμ (71′ Αρτυματάς).

Μετά το τέλος του αγώνα ο Νίκος Νιόπλιας σχολίασε, αναφορικά με την έκβαση της αναμέτρησης: «Είχαμε ένα πολύ κακό τριαντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο κρίθηκε το παιχνίδι. Κάναμε συνεχώς λάθη και δεχτήκαμε δύο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο ισορροπήσαμε, ήμασταν καλύτεροι και είχαμε και ένα γκολ που έπρεπε να μετρήσει. Το μόνο θετικό από το παιχνίδι είναι πως μπαίνουν στην ομάδα νέα παιδιά. Για αυτό άλλωστε γίνονται τα φιλικά».