Στους ομίλους με περίπατο Φέγενορντ, Μάλμε, Μπράγκα

Χωρίς πρόβλημα και με δεύτερη νίκη πέρασαν στους ομίλους του Europa League, η Φέγενορντ και η Μάλμε οι οποίες απέκλεισαν τις δυο ισραηλινές Μπνέι Γεχούντα και Χάποελ Μπερ Σεβά.

Η Μπράγκα με δυο γκολ του Χόρτα καθάρισε από το ημίχρονο την πρόκριση απέναντι στην Σπαρτάκ στην Μόσχα.

Αντβέρπ και Αλκμάαρ έλυσαν τις διαφορές τους στην παράταση με τους Ολλανδούς να προκρίνονται με εμφατικό τρόπο.

Ντουντελάνζ και Αραράτ έδωσαν σκληρή μάχη μέχρι τα πέναλτι για την πρόκριση τελικά των Λουξεμβούργιων με 5-4. Η Γάνδη υπερασπίστηκε το 2-1 του πρώτου ματς κόντρα στην Ριέκα και πέρασε στους ομίλους. Φοβερό ματς έγινε στην Ουγγαρία με την Φερεντσβάρος να απειλείται με αποκλεισμό, αλλά να νικά 4-2 την Σουντούβα, που προηγήθηκε.