Συνεχίζει αήττητη η Φιτέσε

Με το γκολ του Βίλφερτ Μπόνι στις καθυστερήσεις, η Φίτεσε έκαμψε την αντίσταση της Φέγενορντ και πήρε τη νίκη με 1-0 στο Άαρνεμ.

Με το γκολ του Βίλφιερτ Μπόνι στις καθυστερήσεις, η Φίτεσε έκαμψε την αντίσταση της Φέγενορντ και πήρε τη νίκη με 1-0 στο Άαρνεμ.
Η ομάδα του Ρούτεν ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του ματς έλεγχε το ρυθμό και κατάφερε να επιβραβευτεί στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων φτάνοντας τους 10 βαθμούς σε 4 αγώνες.

Σε αναμετρήσεις για την 4η ημέρα του ολλανδικού πρωταθλήματος, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:
Ντεν Χάαγκ-Γκρόνινγκεν  0-1
Ρόντα-Βίλεμ             3-0
Τσβόλε-Ναϊμέγκεν        0-4
Βάαλβικ-Αλμέλο          1-1
Μπρέντα-Ουτρέχτη        1-1
Φίτεσε-Φέγενορντ        1-0