Σωτήρας… Ντάμφρις για την PSV (video)

Η Φένλο βρέθηκε μια... ανάσα από τη σημαντική νίκη επί της PSV, ωστόσο η ομάδα του Αϊντχόφεν κατάφερε στο 92ο λεπτό να ισοφαρίσει σε 1-1 και να πάρει βαθμό στο "De Koel".

Η Φένλο βρέθηκε μια… ανάσα από τη σημαντική νίκη επί της PSV, ωστόσο η ομάδα του Αϊντχόφεν κατάφερε στο 92ο λεπτό να ισοφαρίσει σε 1-1 και να πάρει βαθμό στο “De Koel”. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν δυναμική εκκίνηση στο ματς και προσπάθησαν να πετύχουν ένα γρήγορο γκολ, η άμυνα της Φένλο με τις εξαιρετικέ επεμβάσεις του Κιρχμπάουμ διατήρησε απαραβίαστη την εστία της και στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 67ο λεπτό σε ανατροπή του Γιάνσεν από τον Μποσαλί. Ο Οπόκου ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 1-0 στο “De Koel”. Η Φένλο απέκτησε ψυχολογία και διατήρησε τον έλεγχο στο παιχνίδι μέχρι το τέλος του αγώνα, ωστόσο στο φινάλε της αναμέτρησης η PSV βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Ντάμφρις. Στο 92ο λεπτό ο Τόμας έκανε τη σέντρα από την αριστερή πλευρά και ο Ντάμφρις με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.