Πανιώνιος-Θύελλα Ραφήνας 1-0: Πήρε το τρίποντο ο “Ιστορικός”

Έμεινε ζωντανός στη μάχη της ανόδου ο Πανιώνιος

Μετά την ήττα του στη πρεμιέρα των μπαράζ, ο Πανιώνιος πήρε τους πρώτους του βαθμούς καθώς επικράτησε 1-0 της Θύελλας Ραφήνας στη Νέα Σμύρνη.

Ο “Ιστορικός” μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι δημιουργώντας συχνά προβλήματα στην αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων. Μάλιστα, πριν καν συμπληρωθούν δέκα λεπτά στο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ. Συγκεκριμένα, ο Πανιώνιος έκλεψε τη μπάλα και ο Γροντής με ωραίο σουτ εντός περιοχής έγραψε το 1-0 στο 8ο λεπτό. Στη συνέχεια του ημιχρόνου, η Θύελλα Ραφήνας προσπάθησε να απειλήσει την εστία του Πανιωνίου αλλά δεν τα κατάφερε επιτυχώς και κάπως έτσι το 1-0 ήταν το σκορ στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κατοχή ήταν μοιρασμένη. Ο Πανιώνιος έπαιζε για να κρατήσει το προβάδισμα του και η Θύελλα προσπαθούσε να επιτεθεί ανεβάζοντας αρκετούς παίκτες ψηλά. Βέβαια, η προσπάθεια των φιλοξενουμένων δεν ευδοκίμησε και κάπως έτσι ο Πανιώνιος πήρε τη πρώτη του νίκη στα μπαράζ φτάνοντας τους τρεις βαθμούς, πίσω από τη Κηφισιά που βρίσκεται στη κορυφή .