Εκανε το λάθος να προηγηθεί…

Η Λίβερπουλ διέσυρε τη Σαουθάμπτον με 6-1 εκτός έδρας και ακολούθησε τις Σίτι, Εβερτον και Στόουκ στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν στο ματς και μάλιστα στο πρώτο λεπτό με τον Μανέ. Το σύνολο του Κλοπ πάτησε γκάζι και… ισοπέδωσε τη Σαουθάμπτον πανηγυρίζοντας συνολικά έξι φορές. Ο Στάριτζ μέσα σε τέσσερα λεπτά ολοκλήρωσε την ανατροπή το σκορ. Καθώς στο 25′ έφερε το ματς στα ίσια και στο 29′ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Ορίγκι, ο οποίος πέτυχε χατρ τρικ με τα γκολ που σημείωσε στο 45′, στο 68′ και στο 86′. Το άλλο τέρμα της Λίπερπουλ πέτυχε ο Ιμπε στο 73’…