Μπάρνσλεϊ-Μπόρνμουθ 0-4: Με θρίαμβο στην κορυφή (vid)

Η Μπόρνμουθ ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα με γκολ του Μπίλινγκ στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπάρνσλεϊ πήρε τα ηνία του παιχνιδιού, πίεσε ψηλά στο γήπεδο όμως δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι αξιοποίησαν ένα λάθος της αντίπαλης άμυνας και με τον Σολάνκι διαμόρφωσαν το 0-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

Ο Ρίκο με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μπόρνμουθ διαμορφώνοντας το 0-3, ενώ το τελικό 0-4 πέτυχε ο Σάριτζ στο 68’.