Μπάγερν Μονάχου – Λίβερπουλ 4-3: Γκολ και θέαμα με νικητές τους Βαυαρούς

Φιλική ματσάρα στη Σιγκαπούρη!

Την ευκαιρία να απολαύσουν γκολ και θέαμα είχαν στη Σιγκαπούρη, με την Μπάγερν Μονάχου να επικρατεί 4-3 της Λίβερπουλ. Οι Κόκκινοι άνοιξαν το σκορ στο 2′ με τον Χάκπο, πριν ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ κάνει το 2-0 για την ομάδα του στο 28′.

Η απάντηση της Μπάγερν ήταν… διπλή και μάλιστα πριν από το ημίχρονο. Σε διάστημα δέκα λεπτών έφερε το παιχνίδι στα ίσα, χάρις σε τέρματα των Σερζ Γκνάμπρι στο 33′ και Λιρόι Σανέ στο 42′.

Στο δεύτερο μέρος η Λίβερπουλ πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Λουίς Ντίας στο 66′.

Όμως οι Βαυαροί ισοφάρισαν εκ νέου στο 80′ με τον Γιόσιπ Στάνισιτς και πήραν τη νίκη με γκολ του Κράτσιγκ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τέλος να σημειωθεί ότι Κώστας Τσιμίκας πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 61′, αντικαθιστώντας τον Ρόμπερτσον.