Κριστιάνο: Δεν σκόραρε στη νίκη της Αλ Νασρ και στο επίσημο ντεμπούτο του (hls)

Με νίκη συνδύασε το επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Αλ Νασρ ο Κριστιάνο Ρονάλντο, φορώντας μάλιστα το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Η ομάδα του CR7 επικράτησε με 1-0 της Αλ Ετιφάκ με γκολ του Άντερσον Ταλισκα, για την 14η αγωνιστική στη Σαουδική Pro League. Η αλήθεια είναι πως οι φίλαθλοι της Αλ Νασρ έμειναν απογοητευμένοι που δεν είδαν τον Πορτογάλο επιθετικό να σκοράρει. Στο 18ο λεπτό, μάλιστα ο Κριστιάνο διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή για πέναλτι, μιας και θεώρησε πως ο προσωπικός του αντίπαλος τον… πήρε αγκαλιά.

Eν γένει, ο Ρονάλντο ήταν δραστήριος και… έψαχνε την παραβίαση της εστίας των αντιπάλων του ακόμη και με ψαλιδάκια. Η κορυφαία στιγμή στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του ως παίκτης της Αλ Νασρ ήταν για τον Πορτογάλο η εκθαμβωτική ντρίμπλα που έσκασε σε αντίπαλό του στο 78ο λεπτό του αγώνα, με την οποία τον υποχρέωσε να πέσει στο έδαφος.