ΠΑΣ Γιάννινα-Ραντόμιακ 11-0: Δεύτερο φιλικό επί πολωνικού εδάφους χωρίς σχόλια…

Δεύτερο φιλικό επί πολωνικού εδάφους για τον ΠΑΣ Γιάννινα και το τελικό αποτέλεσμα τα λέει όλα. Η ομάδα του Θανάση Στάικου επικράτησε της Ραντόμιακ με 11-0!

Από το πρώτο λεπτό η κυριαρχία του ΠΑΣ ήταν ξεκάθαρη και από νωρίς φάνηκε πως το ματς θα ήταν ρόλος για έναν πρωταγωνιστή. Ο εορτάζων Πέδρο Κόντε άνοιξε λογαριασμό για την φετινή σεζόν αρχικά στο 25′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 37, ενώ πριν ο Παντελάκης με κεφαλιά είχε κάνει το 2-0. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Κόντε σέρβιρε και ο Παμλίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 για να έρθει ο Τζίνο με πέναλτι για το 5-0.

Στην επανάληψη παρότι ο Θανάσης Στάικος άλλαξε όλη του την ενδεκάδα ο ΠΑΣ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό. Έτσι, στο 49′ ήταν η σειρά του Κύρκου, για να έρθει ο Τζίμας στο 52′ για το 7-0. Το 8-0 σημειώθηκε από τον Λεό, ενώ ο Τζίμας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 9-0. Στο 70′ ο Κύρκος με κεφαλιά έκανε το 10-0 για να κλείσει το σκορ με τον Λώλη στο 87′ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 11-0.