Ιρλανδία-Λετονία 3-2: Πρόβα με προβλήματα στην άμυνα (hls)

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Δουβλίνο η Ιρλανδία επικράτησε με 3-2 της Λετονίας.

Η Ιρλανδία ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι και σημείωσε δύο τέρματα στο πρώτο εικοσάλεπτο, πρώτα με τον Ο’ Ντάουντα και καρφωτή κεφαλιά στο 6ο λεπτό και στη συνέχεια με τον Φέργκιουσον να αυξάνει τον δείκτη του σκορ στο 2-0 στο 17′.

Η Λετονία έφερε το παιχνίδι σε ισορροπία πριν το τέλος του ημιχρόνου με δύο γκολ, αμφότερα εκτός περιοχής. Πρώτα από τον Ουλντρίκις στο 33ο λεπτό αι στη συνέχεια με το Ζιούζινς στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου για το 2-2.

Το τελικό 3-2 για την Ιρλανδία διαμόρφωσε ο Ογκμπένε μπαίνοντας ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 65ο λεπτό.