Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 1-1: Λυτρωτής ο Μπαράλες στο 90+3′

Χωρίς νικήτη το φιλικό παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Ατρόμητο, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1, απέφυγε την ήττα στις καθυστερήσεις του αγώνα η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά χάρη στον γκολ του Μπαράλες.

Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχθηκε στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» τον Ατρόμητο σε ένα φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 χάρη στο γκολ του Χερόνιμο Μπαράλες στο 90+3′.

Το πρώτο τέταρτο ήταν αναγνωριστικό, καθώς καμία ομάδα δεν απείλησε την αντίπαλη εστία. Η πρώτη καλή στιγμή ήλθε στο 22ο λεπτό με τον Ντε Μποκ. Ο παίκτης του Ατρόμητου έπιασε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή και «οδήγησε» τον Παπαδόπουλο σε εντυπωσιακή απόκρουση. Οι Αρκάδες με δύο καλά σουτ του Ριέρα και Μουνάφο προσπάθησαν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ, αλλά ο Μάριτς είχε απάντηση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 54′ με τον Κιάρτασον, ο οποίος νίκησε στον Τσιφτσή από κοντά. Τελικά ο Αστέρας κατάφερε να βρει την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα. Ο Τασουλής εκτέλεσε το φάουλ, ο Μάριτς δεν έδιωξε σωστά την μπάλα και ο Μπαράλες μεκεφαλιά σε κενή εστία διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αστέρας Τρίπολης (Η.Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Ατιένθα, Ζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Μουνάφο, Χουάν Ντομίγκεθ, Ρεγκίς, Ριέρα, Σίτο, Μπενίτο

Έπαιξαν και οι: Τσιφτσής, Τασουλής, Καστάνιο, Ιγκλέσιας, Στάνκο, Γκαρντάφσκι, Μπαράλες, Τιλίκα, Αντζουλάς, Προύντζος και Κανελλόπουλος

Ατρόμητος (Κ. Κόουλμαν): Μάριτς, Ντε Μποκ, Κιβρακίδης, Χατζησαϊας, Έρλινγκμαρκ, Οικονομίδης, Κουέν, Τζοβάρας, Κλωναρίδης, Μουνίθ, Τζαβιδας

Έπαιξαν και οι: Οικονομίδης, Μαυρομμάτης, Ροτάριου, Κωτσόπουλος, Κιάρτανσον, Ρομπάιγ, Στρούγγης, Γκονζάλες, Πομόνης, Αθανασίου