Βέλγιο-Αίγυπτος 1-2: Φιλική ήττα και προβληματισμός εν όψει Μουντιάλ!

Η Αίγυπτος νίκησε με 2-1 το Βέλγιο σε φιλική αναμέτρηση και η ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ ταξιδεύει στο Κατάρ με προβληματική εικόνα.

Τελευταίο φιλικό με την Αίγυπτο για το Βέλγιο πριν την άφιξη της ομάδας στο Κατάρ εν όψει του Παγκοσμίο Κυπέλλου.

Οι ποδοσφαιριστές του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ παρουσίασαν προβληματική εικόνα και τελικά ηττήθηκαν με 2-1 από τους «Φαραώ». Το προβάδισμα στη φιλική αναμέτρηση πήρε η Αίγυπτος με τον Μοχάμεντ στο 33ο λεπτό και στο 46′ ο Τρεζεγκέ διπλασιάσε τα γκολ για τους φιλοξενούμενος. Οι Βέλγοι κατάφεραν να μειώσουν στο 76ο λεπτό με τον Οπεντά.

Η προβληματική εικόνα του Βελγίου θα πρέπει να αναλυθεί άμεσα από τον 49χρονο Ισπανό, καθώς την Πέμπτη (23/11, 21:00) αντιμετωπίζουν τον Καναδά στο πρώτο παιχνίδι του έκτου ομίλου.