Λεβαδειακός-Βόλος 0-1: Φιλική υπεροχή

Ο Βόλος επικράτησε με 1-0 του Λεβαδειακού σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Λαμία. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ο Τομ Φαν Βέερτ.

Μία ακόμη φιλική νίκη σημείωσε ο Βόλος, αυτή τη φορά κόντρα στον Λεβαδειακό με 1-0 στο γήπεδο της Λαμίας.

Και οι δύο ομάδες έφτιαξαν φάσεις με τον Βόλο πάντως να είναι πιο αποτελεσματικός και να βάζει το πολυπόθητο γκολ στο 38ο λεπτό με τον Τομ Φαν Βέερτ.

Η σύνθεση του Βόλου: Παπαδόπουλος, Αλχο, Τριανταφύλλου, Πίρινεν, Λυμπεράκης, Τσοκάνης, Ουεντραόγκο, Πάολο Φερνάντες, Βίκτορ Φερνάντες, Τσέλιος, Φαν Βέερτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Μπαριέντος, Λούνα, Μεσκίδα, Μεταξάς, Σιέλης, Τάχατος, Εσκοβάλ, Ιννος και Παπαθανασίου